07.09.2019 Warsztaty dla dzieci, rodziców i zawodników w klubie sportów walki Dragons Den w Warszawie

Na te warsztaty czekałam z niecierpliwością ☺ Klub sportów walki Krzyśka Łukaszewicza Dragons Den dynamicznie się rozwija i osiąga coraz większe sukcesy na arenie sportów walki. Klubowicze mogą korzystać z dużej ilości seminariów, z najróżniejszymi specjalistami, którzy dzieląc się swoją wiedzą, przyczyniają się do zwiększenia poziomu całej sekcji.  Krzysiek zdecydował się na pełną opcję: trzy moduły warsztatowe, dla dzieciaków, rodziców i zawodników. Postawiłam sobie za cel pokazanie praktycznego zastosowania psychologii w sporcie, w takiej formie, która pozwalała na podążanie za potrzebami uczestników. Były to wyjątkowe warsztaty, ponieważ otworzyliśmy się przed sobą i wymienialiśmy swoimi doświadczeniami. Analizowaliśmy różne zagadnienia i odpowiadaliśmy na wiele pytań, między innymi:

Dzieci: Jak koncentrować się przez gry i zabawy? Czym jest stres i jak mogę go wykorzystać w realizacji swoich celów? Czego uczy mnie uprawienie sportu? Co chcę w nim osiągnąć i jak to zrobić? Jak grać w kółko i krzyżyk tak, żeby się spocić 😉

Rodzice – Jak wspierać dziecko w sporcie? Jak motywować? Gdzie jest granica między rodzicielskim wpływem a autonomią dziecka? Czego dzieci oczekują od rodziców przed i w trakcie startów? Jak zapobiegać zjawisku wypalenia?

Zawodnicy – Jakie wartości w życiu są dla mnie najważniejsze? Jak analizować własne umiejętności i stawiać rozwojowe cele? Jakie elementy psychiki są istotne w sporcie i nie tylko? Jak poprawić swoją koncentrację?

Dziękuję wszystkim uczestnikom za ich odwagę, szczerość i otwartość. Bardzo się cieszę, że nie będą to ostatnie warsztaty w tym klubie ☺