Zofia Szawernowska

psycholog sportu, trener personalny

Psycholog łączący swoje wykształcenie z pasją do sportu- brazylijskiego jiu jitsu. Jest aktualną Mistrzynią Świata i trzykrotną Europy w Grapplingu, 9-krotną Mistrzynią Polski. Studia podyplomowe z Psychologii Sportu pozwoliły jej nie tylko osiągnąć sukces w swojej dyscyplinie, ale przede wszystkim dały umiejętność dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych. Pracuje warsztatowo i indywidualnie z dziećmi, dorosłymi a także rodzicami, którzy chcą wspierać swoje pociechy w sporcie, nad mentalnym przygotowaniem do rywalizacji sportowej.

Poza karierą zawodniczą i praktyką psychologiczną udziela się w zakresie promocji zdrowia, szkoleń i rozwoju Brazylijskiego Jiu Jitsu. Całą swoją aktywność zawodową wiąże ze sportem.

Wszystko to łączy z macierzyństwem –zdobywając tytuł Mistrzyni Świata niecałe sześć miesięcy po urodzeniu córeczki Stefanii.Wierzy, że u podstaw każdego sukcesu, nie tylko sportowego, leży motywacja i ciężka praca.

W 2016 roku skończyła kurs trenerski Akademii Technogym i od tego czasu doskonali swój autorski program treningowy, łączący elementy samoobrony zaczerpnięte z brazylijskiego jiu jitsu z treningiem ogólnorozwojowym. Dzięki tym ćwiczeniom była w stanie szybko wrócić do formy po urodzeniu córeczki.

Swoją postawą pragnie zainspirować inne kobiety i sprawić, żeby uwierzyły, że mogą realizować swoje marzenia. Sport wymaga dyscypliny i zaangażowania, dając w zamian ogromną satysfakcję. Dobra sylwetka jest oczywiście efektem ubocznym wysiłku fizycznego, który zapewnia przede wszystkim dobre samopoczucie, satysfakcję i siłę do walki z przeciwnościami losu.

Publikacje

x (x)

Certyfikaty

x (x)
x (x)
x (x)
x (x)